Maanaised avasid Väike-Maarjas turu


Maanaised avasid Väike-Maarjas turu
Foto: Marju Metsman.---

Möödunud reede hommikul lõigati Väike-Maarjas linti. Kohaliku maanaiste seltsi eestvedamisel avati bussijaamas taluturg.

Kohal olid nii vallajuhid kui Väike-Maarja Maanaiste Seltsi liikmed, kuldse krooniga Rukkikuningast rääkimata. Lindi lõikas läbi maanaiste seltsi juht Kai Tomingas, kes oli ka turumõtte eestvedaja.

„Ainuke reegel müüjatele on, et müüa tohib ainult oma toodetud kaupa – aiasaadusi, toiduaineid ja käsitööd,“ tutvustas turu kodukorda Väike-Maarja Maanaiste Seltsi liige ja Kaarli talu perenaine Kadri Kopso. „Väike-Maarja Põllumeeste Seltsi liikmed turul kohatasu maksma ei pea, nemad teevad seltsile annetusi. Väikese tasu – tõenäoliselt 15 krooni päevas – seame aga sisse mujalt tulnutele.“

Vastsetes tururuumides asus ka varem kaubandusettevõte, viimased paar aastat olid selle uksed aga suletud. Samuti nagu ka maja teises otsas asuval bussiooteruumil ja tualetilgi. Nüüd saavad bussiootajad aga tänu turul müüvatele naistele, kes uksed lahti ja korra majas hoiavad, vihma eest katuse alla varju astuda ning vajaduse korral ka kempsus käia.

Turg hakkab lahti olema kahel päeval nädalas – reedel ja laupäeval kella üheksast hommikul kuni kaheni pärastlõunal. Kauplemiskohti jagub kümnele müüjale.

Ernesaks