Metssead tormavad teele

 (1)
Metssead tormavad teele
MetsseadFoto: Ilmar Saabas

Kuressaare ja Muratsi vahelisel teelõigul, linna piirist vaid mõne kilomeetri kaugusel on autojuhid tänavu sügisel varasemast sagedamini kohanud metssigu, kes võivad ootamatult teele ilmudes tõsiseid õnnetusi põhjustada.

Umbes kuu aja eest jooksis mõne kilomeetri kaugusel linna piirist Ivo Silla Opel Omega ette suur kult, kirjutab Saarte Hääl.

Silla sõnul tuli kult teest vasakule jäävast võsast ja oli minemas üle tee paremale, lahe poole. “Siga natuke ukerdas veel tee peal, läks kaskede vahele ja sinna ta surnult maha jäi,” märkis Sild. Kuldiga kokku põrganud vana autot remontida polnud enam mõtet.

Sild sõidab Kuressaare–Püha–Masa teed tihti, kuna elab Ilplas. “Hirvesid ja kitsi on tee peal sageli,” rääkis ta. “Sigu pole aga mitte mina üksi näinud, päris mitmed on neid näinud. ”

Iga päev Muratsi ja linna vahet sõitvat Reedat paneb imestama, et lahe ääres nii palju metssigu üle tee voorib. “Olen varem trehvanud küll põtru, aga sigu seni mitte,” ütles Reeda, lisades, et nägi möödunud nädalal koguni kaks korda siga teel.

Reeda abikaasa juhtus veidi rohkem kui nädal tagasi nägema, kuidas 10-pealine seltskond üle tee rühkis.

“Pihtla tee ääres on kogu aeg olnud ulukiterohke piirkond,” tõdes Laugi jahiseltsi juhatuse esimees Andrus Sepp.

“Et seal kandis väga palju sigu oleks, meile signaali tulnud ei ole,” kinnitas aga Saarte jahimeeste seltsi tegevjuht Ilmo Torn, lubades seda infot jahiseltsiga jagada.