Muhu õllemeister tahab jõuda tootmisega 40 000 liitrini aastas


Väikepruulikodade õllemaitsmine Pudelis
Väikepruulikodade õllemaitsmine PudelisFoto: Priit Simson

Liival oma pruulikoja avanud Mohni OÜ tõi hiljuti rahva ette oma esimesed Muhus valminud õlled – Täitsamehe, Lõkitsa ja Nänne. Plaanid edasiseks on Muhu õllemeistril suured.

Mohni õllemeistri Tambet Hoogi jaoks oli pärast pikaajalise karjääri lõpetamist rahvusvahelises kontsernis Paulig eelmise aasta oktoobris otsustamise koht, kuidas edasi minna. “Olin seda ideed endas juba mõnda aastat kandnud ja nüüd tekkis ühtäkki vaba aeg ka sellega tegelemiseks,” rääkis Hook Saarte Häälele.

Kuna Hook on erihariduselt toiduainetehnoloog ning samas tegelenud pikka aega toidukaupade müügi ja turundusega, siis oli ta kindel, et saab oma idee elluviimisega hakkama. “Kui leidsin Muhus Liival pruulikojale sobiva asukoha, siis enam kõhklusi polnud,” nentis ta.

Hook toodab ale-tüüpi õllesid ning nime on need saanud vastavalt asukohale, kus need on toodetud ehk Muhu järgi. “Igal õllel on nimi, mis on seotud kohalike nimede, murdesõnade või legendidega. Praeguses valikus on Muhu Täitsamees, Muhu Lõkits ja Muhu Nänn,” rääkis Hook.