Muinastulede öö lõpetas Pranglil suvitushooaja

 (1)
Muinastulede öö lõpetas Pranglil suvitushooaja
Prangli saare Kelnase sadama omaaegne võrgukuur on kohalike aktiivsete noorte käe all muutunud toredaks suveürituste läbiviimise paigaks.Ain Alvela

Aasta aastalt avastab üha enam mandriinimesi meie põhjaranniku omanäolise väikesaare Prangli imepäraseid külamaastikke, mitmekesist loodust ning paiksete saareelanike mõnevõrra teises rütmis kulgevat elu-olu.

Suuresti tänu Prangli saarel turismi arendava Annika Prangli aktiivsusele leiab saarele tee üha enam sellist rahvast, kes muidu ehk ei teakski sellise omapärase maakillu olemasolust Soome lahes, paarikümne kilomeetri kaugusel Viimsi poolsaarest.
Sel suvel sai Prangli rahvas ja saare külalised osa projektipõhisest näidendist "Mereplekid", kus lõid kaasa kutselised näitlejad Ene Järvis ja Külli Reinumägi ning peamisekl gümnaasiumilastest kokku pandud näitetrupp KOKK. Näidendi kirjutas Piret Saul-Gorodilov, lavastas Eva Kalbus ning muusika autor oli Jarek Kasar.
Olgu öeldud, et näidend rääkis loo 1920ndatel aastatel Eestimaa põhjarannikul nii levinud piiritusevedajate elust, mängu ilu huvides oli loosse sisse kirjutatud ka ühe tänapäevasest olustikust ajalukku sattunud seto seiklused.
Läinud laupäeval anti Pranglil asuva Kelnase sadama võrgukuuris selle suve viimane etendus, õhtul astus üles Väikeste Lõõtspillide Ühing ja kuna Eestimaa rannakülades peeti ka muinastulede ööd, kujunes üritus saare suvehooaja n-ö ametlikuks, äärmiselt meeleolukaks lõpupeoks.
Saarele oli tee leidnud hulgaliselt mandrirahvast, sest pühapäeval sai Kelnase-Leppneeme liinipraam Wrangö teha mitu reisi nõnda, et laeval vabu kohti suuremat ei olnud.