Novatours valis 2018. aasta parimaks turismiajakirjanikuks Ivar Soopani


Maalehe töötajad 2018
Ivar Soopan.Foto: Sven Arbet

Reisikorraldaja Novatours valis seitsmendat aastat järjest aasta turismiajakirjanikku. Seekordse auhinna pälvis Ivar Soopan, kes töötab Maalehes ja peab reisiteemalist veebilehte Reisiportaal.ee.

"Soopani turismivaldkonna kajastused ja artiklid erinevatest maadest on huvitavad, sisukad ja laiahaardelised. Tähelepanuväärne on Soopani tegevus reisiportaali haldamisel, kus ta jagab põnevaid uudiseid ja kasulikku nõu kõigile reisihuvilistele," teatab Novatours.

Valiku tegemisel lähtuti reisiteema erinevate tahkude kajastamisest ning põhjalikkusest. Kriteeriumiteks olid turismindusega seotud teemade valdamine, lugude ettevalmistus, esitlus ja ajakohasus.

Novatours loodab, et ajakirjanikud soovivad üha rohkem avardada oma maailmapilti ning võtavad turismiteemade lahkamiseks rohkem aega. Kindlasti tagab edu põhjalik eeltöö ja adekvaatne tervikpilt.

Maailm on pidevas muutumises ning turism on nii ülemaailmses kui Eesti kontekstis oluline majandussektor. Novatours jätkab aasta turismiajakirjaniku valimist sellelgi aastal.

Eelmiste aastate parimad turismiajakirjanikud:
  • 2017 – Agaate Antson (Postimehe ajakirjanik)
  • 2016 - Liina Metsküla (Õhtulehe reisisaate juht)
  • 2015 - Silvia Pärmann (Delfi ajakirjanik ja fotograaf)
  • 2014 - Irina Kablukova (Postimehe vene toimetuse ja nädalalehe Den za Dnjomi ajakirjanik)
  • 2013 - Juhan Haravee (Õhtulehe ajakirjanik)
  • 2012 - Sirje Niitra (Postimehe ajakirjanik)