Omavalitsuste ühinemine: Emmaste tegutseb, Pühalepa on ootel


11SA30MAR10MK1
Foto: Sven Arbet

Vabariigi valitsus leppis möödunud neljapäeval kokku, et teeb ühinemisettepaneku kõikidele omavalitsustele, mis ei täida haldusreformi 5000 elaniku miinimumkriteeriumi.

22 valitsuses heakskiidetud ettepaneku seas on ka otsus ühendada Emmaste ja Pühalepa vald Hiiumaa vallaga, mis loodi Käina valla ja Hiiu valla ühinemisel.

Emmaste vallavolikogu aseesimees Hergo Tasuja ütles, et nüüd on kolm kuud aega, et hiljemalt 15. maiks esitada valitsuse ettepaneku kohta maavanemale omapoolne arvamus.

Kevade poole kavatseb Emmaste volikogu korraldada ühinemisteemalise rahvahääletuse. Seni on valla eri otstes peetud neli rahvakoosolekut ja viies algab homme valla vaba aja keskuses.

Tasuja ütles, et senistelt kokkusaamistelt on kõlama jäänud toetus valla iseseisvana jätkamisele: “Ühinemise vastuargumendid, mida esile tuuakse, on Kärdla sadama kriminaalmenetlus ja ka Hiiu vallavalitsuse maja rendiasjad,” lisas ta.

Pühalepa vallavolikogu aseesimees Antti Leigri ütles, et nende volikogu edasised sammud sõltuvad suuresti sellest, millised on ühinemisettepanekus toodud põhjendused ja kui detailselt need lahti kirjutatakse.

Seotud lood:

“Vastavalt sellele me oma otsused kujundame,” ütles Leigri. Sel nädalal toimuvad Pühalepa vallavolikogu komisjonid, kus teema päevakorral.

Allikas: Hiiu Leht