PARIMAD PALAD | Linnarahvas jooksis taludele tormi, maainimesed rõõmustasid ja võtsid kõik lahkelt vastu

 (10)
Sündis uus külastusrekord!
Avatud talude päeva avamine.
Avatud talude päeva avamine.Foto: Ken Mürk, maaeluministeerium

Avatud talude päev toimus küll eile, 22. juuli, kuid alguse said üritused paljudes kohtades üle Eesti juba päev varem.

Tänahommikuse seisuga, kui 70 talu külastuste arvud pole veel korraldajateni jõudnud, registreeriti 2018. aasta avatud talude päeval rohkem kui 129 000 külastust. Eelmisel aastal oli see number 120 000.

Praeguse seisuga oli kõige rohkem külastajaid Andre farmis, kes luges kokku 6500 inimest (eelmisel aastal 5600). Samuti oli palju külastajaid Konju kitsefarmis, kus käis elu-olu uudistama 5200 inimest (eelmisel aastal 4000), ning Voore farmis, kus loeti kokku 3488 külastust (eelmisel aastal 1317).

"Andmeid lisandub jooksvalt ning loodetavasti saame lõplikud arvud välja kuulutada homseks, 24. juuliks," teatas avatud talude päeva koordinaator Kertu Kärk maaeluministeeriumist.

"Korraldajad on väga tänulikud kõigile taludele, kes rõõmuga külastajaid vastu võtsid, kõigile külastajatele, kes päeva meeleolukaks ja toredaks muutsid, ning kõigile, kes avatud talude päeva toimumisele oma nõu ja jõuga kaasa aitasid," lisas ta.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.