PRESIDENT TUNNUSTAB | Eerik Leibak - mees, kes tunneb Eesti loodust pääsukestest rahvusparkideni


PRESIDENT TUNNUSTAB | Eerik Leibak - mees, kes tunneb Eesti loodust pääsukestest rahvusparkideni
Eerik Leibak.Foto: Toomas Kukk

Bioloogi ja looduskaitsja Eerik Leibaku eestvedamisel on loodud Soomaa rahvuspark Alam-Pedja kaitseala ning läbi viidud mitmed loodusinventuurid, ta on ka üks hiljuti ilmunud „Eesti linnuatlase“ koostajatest.

Vabariigi President tunnustab Erik Leibakut Valgetähe V klassi teenetemärgiga.

Leibak kuulub seltskonda, kes 1991. aastal taastas Eesti Ornitoloogiaühingu, on juhtinud Eesti linnunimede komisjoni tööd ning osalenud ka linnuharulduste komisjonis. Lisaks oli ta omal ajal üks esimestest Eestimaa Looduse Fondi töötajatest.

Leibak on konsultandina tegutsenud ka mitmete dokumentaalfilmide võttemeeskonnas: "Peetrike Laanetagusel“ (2018), "Põder Eestis" ja "Põdra kuningriik" (mõlemad 2007), "Eesti kotkad" (2005), "Sundasunik" (2004), "Terra silvestris" (2002).

Praegu on Eerik Leibak vabakutseline looduskaitseekspert, kes on pühendunud Eestimaa Looduse Fondi looduskaitse-andmebaasi uuendamisele.

Varasemalt on talle omistatud Eesti Vabariigi teaduspreemia (1994, koos Olav Renno, Andres Kuresoo ja teistega), Eesti Taassünni auhind (1995) ja Eerik Kumari looduskaitsepreemia (2018).