Puitkarkassmaju tootev firma kinkis Lahemaa rahvuspargile linnuvaatlustorni

 (5)
Puitkarkassmaju tootev firma kinkis Lahemaa rahvuspargile linnuvaatlustorni
Vihasoo linnuvaatlustorn.Foto: Nordic Houses

Eesti puitmajatootja Nordic Houses ehitas heategevuslikus korras Kuusalu valda Vihasoole tänavuse merekultuuriaasta ja Lahemaa rahvuspargi 45. sünnipäeva tähistamiseks seitsmemeetrise linnuvaatlustorni.

Eru lahe ääres asuvale tornile valis sobiva asukoha Vihasoo elanik linnuvaatleja Meelis Allemann. Valiku kriteeriumitena oli määravaks hea ligipääsetavus kohale ja avar nähtavus. Vaatlustorni asukoha valimisest kuni valmimiseni kulus ligi kaks aastat.

Torn on kohalikele elanikele seda olulisem, et Eru Lahe Rannarahva Selts eesotsas Linda Metsaoruga osaleb mitmendat aastat rahvusvahelises Läänemere projektis, mis on suunatud koolidele. Vihasoo linnuvaatlustorn lisatakse õpilaste loodusekskursioonide programmi, et noored õpiksid jälgima muutusi linnuriigis - need peegeldavad meie elukeskkonna tervist.

Nordic Houses tegevjuht Argo Saul kiitis koostööd kohalike elanike ja omavalitsusega. „Meie kõigi ühine südameasi on edendada ja toetada heategevusprojekte, läbi mille me liidame inimesed loodusega, anname noortele võimaluse õppida ja kõigil huvitavalt aega veeta,“ lisas Saul.

Seotud lood:

Linnuvaatlustorni ametlik avamine toimub Kuusalu vallas Vihasool neljapäeval, 8. septembril kell 10.

Esimesed suuremad vaatluspäevad tulevad seoses rändlindude igasügisese lahkumisega, Pärispea poolsaarelt lendavad oktoobris üle arvukad linnuparved. Eru laht on Lahemaa rahvuspargis kõige linnurikkam, linnusaared ehk loosaared on lindude pesitsusala.

Ernesaks