Purjus jahimehed läksid laevaga sõitma


Purjus jahimehed läksid laevaga sõitma
Foto: Arvi Kriis---

Põhja prefektuuri veepolitsei ja Põhja Piirivalvepiirkonna ühispatrull pidas neljapäeva hommikul Kurkse väinas kinni väikelaeva, millelt tabati kaks joobes jahimeest.

"Kella kuue ajal hommikul märkasime Kurkse väinas väikelaeva, millel puudusid registreerimismärgid," rääkis Põhja prefektuuri veepolitsei juht komissar Toomas Lindjärv. "Kontrollimisel selgus, et laevas olnud kolmel mehel puudusid päästevestid. Kuna kaks jahirelvadega kaasreisijat, kes enda sõnul olid teel pardijahile Väike-Pakri saarel, käitusid kahtlust äratavalt, otsustasime kontrollida ka nende võimalikku alkoholijoovet."

35-aastastel Ahtol ja Hannesel tuvastati mõlemal ühepromilline alkoholijoove. Meeste suhtes alustati väärteomenetlust ja politsei konfiskeeris nendelt jahirelvad. Samuti alustati menetlust laevajuhi suhtes, kuna ta sõitis registreerimata väikelaevaga.

Relva- ja jahiload olid Ahtol ning Hannesel olemas.

Põhja prefektuuri veepolitsei ja Põhja Piirivalvepiirkonna piirivalvurid patrullisid 20. augusti öösel ning hommikul kolme veesõiduki ja ühe patrullautoga Pakri lahel ning selle ümbruses.

Kontrolliti veel mitut väikelaeva, kuid rohkem rikkumisi ei tuvastatud.

Põhja prefektuuri veepolitsei ja Põhja Piirivalvepiirkonna ühispatrullide eesmärk on tagada avalik kord ning turvalisus Harjumaa veeteedel ja rannikualal ning jälgida meresõidu ohutusnõuete täitmist väikelaevade liikluses. Lisaks veeliiklusele, sadamatele ja randadele kontrollitakse ka väikesaari.