Saaremaa aasta küla 2015 on Leedri küla


LOODUSE OMNIBUSS
Foto: Karin Kaljuläte

Reedel kuulutati Tornimäe rahvamajas Saaremaa Kodukandi arengupäeval välja Saaremaa aasta küla 2015. Väärika tiitli kuulutasid välja ja andsid üle tänukirja Saare maavanem Kaido Kaasik ja Saaremaa Kodukandi juhatuse liige Reet Viira.

“Komisjon leidis, et sellel külal on vana hing ja noor süda,” ütles “Aasta küla 2015” konkursi hindamiskomisjoni esimees Reet Viira Saarte Häälele. Ta lisas, et selle küla puhul väärib kindlasti esiletõstmist, et noored ei oota, et riik neile töökohad otsiks, vaid on need ise loonud.

“Mind paelus isiklikult see, et Leedri küla on otsekui lindgrenlik küla, kus kogukond hoiab oma inimesi,” lausus Viira, kelle sõnul on oluline ka see, et Leedri külas toodetakse kadakasiirupit, mis on jõudnud suurele turule. Terve Leedri küla on seetõttu omandanud n-ö kadakaaura, mis iseloomustab ju tervet Saaremaad. Samuti on külas ühiselt korda tehtud Anetsi tuulik, läinud aastal ehitati külakiik.

Seotud lood:

Leedri küla esindab Saare maakonda ka vabariiklikul külade konkursil.

Rahva lemmikküla tiitli sai rahvahääletuse tulemusena Külasema küla, mis edestas teisi suure häälteenamusega – 100 häält rohkem.