Saaremaa ökoküla asub juhtima Meelis Laido

 (1)
lambad
Lambad VilsandilFoto: Bianca Mikovitš

Tänasest võtab AS Saaremaa Ökoküla ja selle tütarettevõtete juhtimise üle Meelis Laido, kellel on suur juhtimiskogemus erinevatest ettevõtetest ja kes viimastel aastatel on sidunud end Saaremaaga.

“Seepärast on Meelise näol tegemist väga sobiva inimesega Saaremaa Ökoküla edasise arengu kindlustamiseks,“ kinnitas ökoküla omanik ja nõukogu esimees Hando Sutter Meie Maale.

1999. aastal asutatud aktsiaseltsi eesmärk on arendada välja piirkond Saaremaa läänerannikul, mis oleks lähedane kunagisele rannakülale. Ettevõtte tegevus järgib loodussõbralikku ja traditsioonilist Saaremaa elustiili. Alates 2002. aastast on ettevõte sertifitseeritud mahepõllumajanduslik tootja, kes pöörab tähelepanu uusimate tehnoloogiate kaasamisele lambakasvatuses.

Ökoküla tarnib oma partneritele värsket, kõrgekvaliteedilist talleliha ning lambavilla, mille aastatoodang on ligi kolm tonni. Firma tegeleb tõuaretusega, samuti nii omakasvatatud kui ka imporditud tõuloomade müügiga teistele lambakasvatajatele Eestis ja Lätis. Ettevõte hooldab rannaniite ja teid, teeb kaeve- ja laadimistöid ning transpordib lambaid.