Saaremaa Ökoküla viis praegusesse seisu mitme asjaolu kokkulangemine

 (3)
Saaremaa Ökoküla lambad
Eesti Energia juhile ja Eesti ühele suuremale lambakasvatajale Hando Sutterile kuuluvates AS-is Saaremaa Ökoküla lammaste ja MTÜ-s Ökoabi šoti mägiveiste eest hoolt kandnud neli töötajat lahkusid päevapealt töölt. Meie MaaFoto: DELFI

Eesti Energia bossile Hando Sutterile kuuluva AS-i Saaremaa Ökoküla endiste juhtide hinnangul viis nelja töötaja lahkumiseni ja osa lammaste ning mägiveiste surmani mitme asjaolu kokkulangemine.

Koit Kull töötas AS-i Saaremaa Ökoküla juhina 2001. aastast, kuni aastani 2014.

Lammaste kadumist tuli ka Koit Kulli ametisoleku ajal ette, kirjutab Meie Maa. “Kui on üle 1000 hektari maad kadakalistel karjamaadel ja tall näiteks suvel ära sureb, siis kahe nädalaga ei ole temast alles enam mitte midagi. Varesed viivad isegi numbrimärgi minema,” rääkis Kull. Ta meenutas aastatetagust juhtumit, mil kahe nädala jooksul suri haiguse ja parasiidi tõttu 300 lammast.

Saaremaa Ökoküla tegevjuhina töötanud Meelis Kuivjõgi leiab, et toetuste poliitika ei soosi loodussõbralikku maakasutust. Ta peab Saaremaa Ökokülas tekkinud olukorda mitme asjaolu kokkulangemiseks.