Saaremaa Sadama väärtus hinnati kümme korda alla


Euroopa parlamendi valimised Mustjala vallas, Saaremaal
Saaremaa sadamFoto: Irina Mägi

AS-i Tallinna Sadam nõukogu kinnitas läinud nädalal ettevõtte eelmise aasta majandusaruande, milles muu hulgas on Saaremaa Sadama varade väärtus alla hinnatud 6,6 miljonilt 0,65 miljonile eurole.

Aruande kohaselt oli ettevõtte müügitulu 94 miljonit eurot ja tegevuskasum 35,4 miljonit eurot, sealjuures vähenesid tegevustulud aasta varasemaga võrreldes 15 protsendi ja tulumaksueelne kasum 22 protsendi võrra. Ettevõtte puhaskasum oli 30,9 miljonit ehk 21 protsenti aasta varasemast madalam, kirjutab Saarte Hääl.

Tallinna Sadama nõukogu nõustus muuhulgas ka juhatuse ettepanekuga korrigeerida majandusaruandes tagasiulatuvalt Muuga söeterminali ja Saaremaa Sadama pikaajalisi äriprognoose ning hinnata tagasiulatuvalt seonduvaid varasid alla kokku summas 29 miljonit eurot. Jäämurdja Botnica raamatupidamislikku väärtust hinnati alla 5 miljoni euro võrra.

Tallinna Sadama juhatuse liikme Marko Raidi sõnul lähtus ettevõte Muuga söeterminali ja Saaremaa sadama varade allahindamisel eesmärgist, et bilansis kajastuks mõlema äriüksuse puhul viimaste aastate tegelikul olukorral baseeruv rahavooga kaetud väärtus, mida ka välisaudiitor on valmis aktsepteerima.