Seenetsagiraud on Mooste taaskasutuskeskuse nõutuim kaup

 (6)
Seenetsagiraud on Mooste taaskasutuskeskuse nõutuim kaup
Kristi Zolgo näitab väga menukat seenetšagirauda.Foto: Heli Raamets

"Põhimõtteliselt on meil kõike alates hobuseraua naeltest ja lõpetades Lenini teostega," ütleb Mooste taaskasutuskeskuse perenaine Kristi Zolgo. Üheks kõige nõutavamaks kaubaks on poes Seenetsagiraud ehk seente hakkimise riist.

Peamiselt on imeväikeste hindade eest müügil nõud ja raamatud ning vähesel määral võetakse müüki ka mööblit. "Tehnikat ei taha võtta, kuna kahtlen tugevalt näiteks Veneaegse külmiku taaskasutuse mõttekuses," märgib ta.

Alates tänavu aprillist on nad Otepää, Põlva ja Valga jäätmejaamadest neli tonni kraami ära toonud. "Meil on väike koht ja eriti ei tooda asju, nii et peame neid ise otsima ja järel käima, " selgitab Zolgo. "Maal matavad inimesed ju siiamaani endale mittevajaliku kraami lihtsalt maa sisse kaevatud auku."

Ostjateks on tavaliselt Mooste mõisas ekskursioonil käivad inimesed. Selleks, et ära elada, on avatud ka e-pood aadressil www.taaskasutuskoda.ee ja sealt tellitud kaup saadetakse uuele omanikule postiga. Peamised e-poodlejad elavad Põhja-Eestis. Omad nipid on välja kujunenud ka õrnade klaasesemete postireisiks ettevalmistamisel, kusjuures siin on suur roll mullikilel ja ajalehtedel.