Päästeameti kinnitusel on viimastel päevadel Tallinnas pea iga päev teatatud mitmest linna sattunud kitsest või põdrast. „Metsloomadega seotud liiklusõnnetusi toimub kõige rohkem sügisel jahihooajal ning suve hakul, kui noored loomad oma territooriumi piire avastavad. Selle aasta esimese nelja kuuga on Seesam loomadega seotud juhtumeid hüvitatud juba 92 korral kokku 140 000 euro eest,“ rääkis Jõhvik.

Looma tee ääres nähes tuleb kindlasti auto kiirust vähendada ning püüda looma mitte ehmatada. „Õnneks on päevad juba valgemad ning autojuhtidel on lihtsam loomi tee ääres märgata. Seega tuleks looma märgates kohe kiirust vähendada ning mitte signaali andes teda ettearvamatult käituma panna,“ selgitas Jõhvik.

2015. aastal hüvitas Seesam kokku 275 loomade ja lindudega seotud liiklusõnnetuse kahju. Hüvitisi maksti kokku 590 000 euro eest. „Loomaga kokkupõrkel on autole tekkivad kahjud on päris suured - keskmine remondikulu möödunud aastal oli 1850 eurot ning üheksal juhul olid kahjud sellised, mille tõttu tuli hüvitada sõiduki turuhind ehk lihtsamalt öeldes auto maha kanda,“ rääkis Jõhvik.

Mets- või kariloomaga kokkupõrke korral hüvitab Seesam kahju täielikult, ilma omavastutust rakendamata, mis aga on endaga kaasa toonud ka mõned eriskummalised juhtumid. „Meenub juhtum, kui looma poolt kahjustatud auto tiival olid hambajäljed. Ilmselt oli selle põhjustanud koer, kes soovis kätte saada auto katusel istunud kassi. Kuna aga auto omanik soovis kindlustuselt hüvitist saada ilma omavastutust tasumata, siis väitis ta, et tema auto esitiivaga olid Lasnamäel kokku põrganud kähriku hambad. Selline väide aga kindlustuse silmis läbi ei läinud,“ rääkis Jõhvik.