Seksuaalsus, sugutung ja võim loomariigis

 (2)
Seksuaalsus, sugutung ja võim loomariigis
Dagestani tuur. Foto: Maaja Kitsing

Loomaaia loodushariduslikud näitused mahuvad sel aastal üldpealkirja “Seksuaalsus, sugutung ja võim loomariigis” alla. Esimene neist – sõralisi tutvustav väljapanek, kus on eksponeeritud põhiliselt loomaaia kollektsiooni praeguste või varasemate sõraliste fotod, koljud, sarved ja sõrad, avatakse reedel, 19. oktoobril kell 15 Illu kohviku ruumides.

Kokku on loomaaias praegu 36 liiki sõralisi. Tallinna loomaaia maailmakuulsus tuleneb suurimast kaljukitsede-mägilammaste eksponeeritavate liikide arvust – kokku 16 liiki uluk-kaljukitsi ja -mägilambaid. Näitusel ongi väljas sarvilised hirvlased ja veislased, kuigi Tallinna loomaaiast võib leida ka teisi sõraliste esindajaid sigalaste, jõehobulaste ja kaamellaste sugukonnast.

Loomade seksuaalsuse, sugutungi ja võimu teemadel ning sõraliste näitel peab pühapäeviti näitusel eesti ja vene keeles loenguid zooloog-semiootik Aleksei Turovski.

Näitus on avatud kuni 18. novembrini iga päev kella 10-16. Novembrikuus suletakse loomaaia kassa kell 15. Näitusele pääseb loomaaia piletiga.