Spinningupüügi maailmameistrivõistlused toimuvad tänavu Viljandi järvel


ilmapilt
Foto: Heiki Maiberg

26. ja 27. septembril peetakse järjekorras kaheksandaid maailmameistrivõistlusi paadist spinninguga püügis. Sel aastal on võistluste korraldajaks Eesti ning püügikohaks Viljandi järv, teatab Kalastusinfo.ee.

Võistlusele on registreerunud 14 riiki ning igal neist on võimalus välja panna kaks paatkonda, millest igaühes kaks võisteljat ja kohtunik. Viimase ülesandeks on mõõta väljapüütud kala pikkus ning see pärast seda vette tagasi lasta. Arvestust peetakse kala pikkuse alusel ning püügikaladena lähevad arvesse ahven, haug ja koha.

Aasta tagasi toimusid maailmameistrivõistlused Prantsusmaal, kus Eesti võistkonda eriline edu ei saatnud. Lõppkokkuvõttes jäädi eelviimasele kohale. Sel aastal ollakse lootusrikkamad. Eestit esindab kaks võistkonda: Lehar Leetsaar ja Stanislav Pesjukovi ning Alexander Andrusenko ja Denis Manov. Varupaatkonna moodustavad Aare Moora ja Madis Meier. Meeskonnad komplekteeriti viie katsevõistluse tulememusena, milles osales ühtekokku 22 paatkonda.

Võistluspäevadel kestab püük kuus tundi ning püüda võib vaid heitetehnikat kasutades. Paatide minimaalne kaugus teineteisest peab olema 50 m.

Võistlusele eelnevad ametlikud treeningud, mis toimuvad 24. ja 25. septembril.

Allikas: Kalastusinfo.ee