Taas valitakse parim mahetoode ja -tootja


Taas valitakse parim mahetoode ja -tootja
Foto: Tanel Meos

Alates 11. juunist saab esitada kandidaate tänavuse parima mahetoote ning parima mahetootja konkursile. Konkursside „Parim mahetootja 2012" ja „Parim mahetoode 2012" eesmärk on tunnustada parimaid ning tutvustada neid avalikkusele.

„Juba kolmandat korda otsime parimat mahetootjat ja -toodet," ütles Airi Vetemaa Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest. „Mahetoodete nõudlus kasvab: iga aastaga tõuseb tarbijate huvi mahetoodete vastu ning müüginumbrid suurenevad. Turule oodatakse huvitavaid ja maitsvaid toiduaineid just kodumaistelt ettevõtetelt."

Konkursile „Parim mahetootja 2012" saavad kandidaate esitada nii organisatsioonid kui ka üksikisikud, sh kandideerija ise. Oodatakse mahepõllumajandusele üleminekuaja läbinud tootjaid, kelle põllumajandustootmine on heal tasemel ning kes on aktiivsed ka väljaspool oma ettevõtte tegevust. Ankeetide esitamise tähtaeg on 25. juuni.

Konkursile „Parim mahetoode 2012" saavad oma tooteid üles seada ettevõtted ise. Tingimuseks on, et mahetoode oleks enne toodete ankeetide esitamise tähtaega turul saadaval. Toodete ankeetide esitamise tähtaeg on 24. august.

Parima tooja ja toote valivad välja erialaspetsialistidest koosnevad seitsmeliikmelised žüriid. Võitjad kuulutatakse välja 16. septembril Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumi Leivapäeval, mille raames toimub ka mahetoodete laat ja külastajate lemmikmahetoote valimine.

2011. aastal pälvis parima mahetootja tiitli Jaan ja Anne Kiideri Riido talu Saaremaalt. Parimaks mahetooteks tunnistati FIE Katrin Seppa-Silmere kamaga šokolaadikreem, mis kannab kaubamärki Karli ja Linda maiustused.

Konkursside ankeedid ja täpsemad osalemise tingimused leiab kodulehelt www.maheklubi.ee.

Konkursse korraldab Põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Mahepõllumajanduse Koostöökoguga. Parima mahetoote valimisel tehakse koostööd Eesti Kulinaaria Instituudiga.