TÄIESTI TASUTA | Imeline sügisene käsitöökleit, mida ihaldaks endale selga iga naine

 (1)
Vahtralehtedest kleit
Vahtralehtedest kleiti kannab Läsnal kohalik taidleja, külateatri näitleja ja seltsitegelane Lea PallonFoto: Heli Napp, Maaleht

Kahe naise poolt kolme tunniga õmmeldud kleidi "kangaks" kasutati vahtralehtede kõrval ka metsviinapuu lehti ja marju.

Mullu aasta küla tiitli saanud Läsna-Loobu kandis Virumaal lennukatest ideedest puudust pole.

Läsna rahvamaja juhataja Heli Napp rääkis imelise, vahtralehtedest sügiskleidi sünniloo kohta, et alati kui Läsnal pidu tulemas, valmistatakse ka kaunistusi. Laupäeval, 22. septembril oligi rahvamajas korraldamisel pidu nimega „Suvest sügisesse”.

„Kuna rahvamajale kingiti mannekeenid, siis teadsime Sirli Meelinnuga kohe, mida nendega teha. On ju sügis ja ilu kõik kohad täis – ainult kummarda ja nopi. Käisime minu õe aias ka röövretkel, tuues kaasa metsviinapuu lehed, marjad, kastanid, tõrud – kõike siiski ei läinudki vaja. Vahtrad kasvavad meil aga Läsna terminali juures,” tutvustas Heli Napp kleidi sünnilugu.

Terminaliks, muuseas, nimetatakse kohalikku bussipeatust, kus olemas nii peegel pisikeseks mukkimiseks kui ka püsiv kunstinäitus.

„Tegemiseks kulus tundi laupäeva hommikul - see ongi ühepäevakleit. Õhtul läks juba selga. Oli imeline. Ise imestasime ka, kuidas üks kleit nii ilus saab olla! Õhtul oli meil peosaalis 100 inimest. Küll pildistati ja ahhetati!”