Teede olukord ei parane, kui poliitikud vaid kaklevad

 (14)
Teede olukord ei parane, kui poliitikud vaid kaklevad
Mart JesseFoto: erakogu

Raha, mis teeparanduselt kokku hoitakse, maksavad inimesed purunenud autode näol kuhjaga kinni ja kokkuvõttes on selline olukord ühiskonnale märksa kallim.

Mitmel pool silmatorkavalt auklikuks kulunud teed ja tänavad sunnivad küsima, kas asi on rahapuuduses või valedes valikutes ja milline on teeaukude tagajärgede hind, vahendab ERR.

"See raha, mis on säästetud, makstakse inimeste endi poolt kuhjaga kinni. Võtame kindlustussektori statistika eelmisest aastast, kui löökaugud hakkasid päevakorrale tulema. Meie talve peale kogunes 200 000 eurot ja kuivõrd kolmandik autosid on kaskokindlustusega, siis võime öelda, et vähemalt 600 000 eurot oli inimeste otsene kulu seoses rehvide ja velgede purunemisega," tõi saates "Vabariigi kodanikud" arvud välja liikluskindlustuse fondi juhatuse esimees Mart Jesse.

Prognooside kohaselt kasvab see kulu tänavu kaks korda suuremaks.

Jesse sõnul on selge, et selline olukord ei saa lõpmatuseni kesta, ning asjaga seotud huvigrupi esindajana on tal kurb vaadata, kuidas poliitikud omavahel kaklevad, aga inimesed igapäevaselt kannatavad.