Teise ringi kauplusest ostetud asjade taskutest-sahtlitest on leitud väikeseid varandusi - kuldsõrmuseid, raha...

 (3)
EPP-MARIA KOKAMÄGI MAAL INGEL VAATAB KUUD
Epp-Maria Kokamägi maal "Ingel vaatab kuud". Foto: Kristjan Lepp

Populaarses Facebooki-grupis #Kogumispäevik algatati mõni aeg tagasi küsitlus, mida head ja paremat grupi liikmed teise ringi kauplustest on leidnud. Spontaanselt hakati vastustes postitama ka rõõmsaid sõnumeid asjade kohta, mis koos ostetud kraamiga „kauba peale” saadud. Mõnel juhul on tegu olnud lausa väiksemat sorti varandusega.

Et teise ringi kauplustest võib leida uhiuusi või väga vähe kasutatud kvaliteetseid ja nimekate firmade toodetud riideesemeid, jalanõusid ja mööblit, pole regulaarse kaltsukakülastaja jaoks mingi ime.

Kuid pole harvad sellisedki juhused, kui ostetud asja taskutest-sahtlitest avastatakse kodus midagi hoopis põnevamat ja tasuvamat.

Siinkohal väike väljavõte leitud asjadest (valik grupi #Kogumispäevik liikmete postitustest) või üliodavalt soetatud väärtuslikest esemetest:

  • Ämm ostis käekoti ja koti kõige pisemas lahtris oli kuldsõrmus, kivikesega. Koti hind oli sentides.
  • Ostsin Humanast teksad, maksid viis eurot. Ja kui siis kodus masinasse hakkasin panema, käisin taskud veel üle - leidsin 20 eurot.
  • Kleit, mille tasku põhjas oli kaks kuldsõrmust.
  • Läksime Soomes kirbukale. Leidsin sõbranna tütrele üliägeda nahktagi. Hinnasilt oli küljes 10 eurot. Kassas selgus, et tagi oli hoopis kaheeurose stange peal. Maksin kaks eurot. Kodus leidsin tagi taskust kaheeurose mündi. Seega sain täitsa tasuta.
  • Ostsin eraisikult kunagi tagi, maksis vist 10 eurot. Rinnataskust leidsin kodus 17 eurot.
  • Lorupi klaasitehase poolt Kultase kohvikule eritellimusel valmistatud rillitud klaasist kohviklaas metallaluse ja -sangaga Uuskasutuskeskusest hinnaga 50 senti. Turuhinda on raske öelda, sest haruldane, alates 100 eurot ja ülespoole.
  • Uuskasutuskeskusest osteti ju hiljuti E.-M. Kokamägi signeerimata maal kuue euroga. Ostja viis selle kunstnikule tuvastada ja signeerida, sai ka sertifikaadi, mis määras maali väärtuseks 1500 eurot.
  • „Tõde ja õigus” esimene, kolmas ja neljas osa. Hind kokku äkki kaks eurot.
  • Ma ostsin kaltsukast kasuka 25 krooniga. Mingil ajal avastasin, et minust ikka selle kandjat pole ja panin 0,10 sendiga Osta.ee-sse müüki. Lõpphinnaks kujunes 1050 krooni.
  • Kunagi turult ostsin teksaseeliku, maksin kaks krooni. Kodus avastasin taskust 20 Inglise naela.
Seotud lood:


Grupi liikmete kogemuse põhjal on palju head kraami Rakveres asuvates teise ringi kauplustes Lahe Leiukas ja Sõbralt Sõbrale.

Oled sinagi ehk kaltsukast ostetud kraami taskutest-sahtlitest mõne kuldsõrmuse või hunniku raha leidnud? Või maksnud paar eurot väga väärtusliku eseme eest? Kust kauba ostsid? Jaga oma kogemust teistega kommentaariruumis. Jagatud rõõm on kahekordne rõõm!