Tõrvas hakkab ööpäevaringselt lehvima sinimustvalge

 (4)
lipp
Eesti lippFoto: Andres Putting

Kolmapäeval heisatakse Tõrva linnavalitsuse hoone torni sinimustvalge lipp, mis jääb sinna lehvima ööpäevaringselt.

Lipuheiskamisel esineb sõnavõtuga ajaloolane Küllo Arjakas. Kohalik ajaloohuviline Jaak Raidve räägib Tõrva linnas 1941. aastal toimunud sündmustest. Lisaks jagab oma mälestusi Olev Lõndso, kes oli üks nendest koolipoistest, kes 1962. aastal vastu 1. maid heiskasid Tõrva täitevkomitee hoone katusele punalipu asemel sinimustvalge rahvuslipu. Kõik kolm noormeest, kellest praeguseks on elus ainult Lõndso, suutsid oma tegu pikki aastaid isegi lähedaste ja sõprade eest saladuses hoida ning avalikuks tuli see alles siis, kui nad sellest ise juba Eesti Vabariigi taaskehtestamise järgsel ajal lõpuks rääkida söandasid.

Ürituse peakorraldaja Ilmar Kõveriku sõnul ei ole kolmapäevane lipuheiskamine seotud ühegi konkreetsema sündmusega, mis Tõrvas linnas on Eesti lipuga seonduvalt toimunud. “Oleme aastaid arutanud isekeskis võimalusest heisata sinimustvalge lipp püsivalt Tõrva linnavalitsuse hoone torni ja teeme selle 2014. aastal, 130 aasta möödumisel Eesti lipu sisseõnnistamisest, teoks,“ lisas Kõverik.

Lipu heiskamine toimub 6.-10. augustini toimuvate Tõrva Tule Päevade raames. Päevade kulminatsiooniks on 9. augusti õhtu vabaõhu vaatemäng „Tõrva Loits 2014“, kus rahvale etendatakse Eesti rahva ennemuistseid jutte.

Ernesaks