Urmas Kruuse: Põltsamaa roosiaia hävitamine tuleb peatada

 (15)
Urmas Kruuse
Urmas Kruuse.Foto: Rauno Volmar

Riik peab peatama Põltsamaal asuva Euroopa kümne suurema rosaariumi hulka kuuluva roosiaia hävitamise, kirjutab riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse keskkonnaministrile. Maa-amet on andnud Eesti Roos OÜ-le korralduse vabastada maatükk 30. aprilliks, et see oksjonile panna.

“Põltsamaa roosiaia perenaine on saanud maa-ametilt kirja korraldusega 30. aprilliks maatükk vabastada ja plats siledaks lükata, et saaks krundi oksjonile panna,” ütles riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse. “Seega käsib riik hävitada Euroopa kümne suurema rosaariumi hulka kuuluva Põltsamaa roosiaia.”

Urmas Kruuse sõnul tuleb otsus tagasi pöörata ja leida võimalus rosaariumi jätkamiseks. “Rosaarium on Põltsamaa üks tuntumaid turismimagneteid ja ka oluline piirkondliku identiteedi kandja. “See on inimeste elutöö ja seda ei kaalu üles riigi soov väikest krunti oksjonil müüa. Kutsun üles keskkonnaministrit peatama Põltsamaa roosiaia hävitamine,” ütles Kruuse.

Urmas Kruuse küsimused keskkonnaminister Siim-Valmar Kiislerile:

  • Miks loobusite Eesti Roosi ettepanekust pikendada reaalservituudi lepingut 5 aasta võrra?
  • Kas kaalumisel oli võimalus maa otsustuskorras müüa Eesti Roosile?

Rosaariumi rajamist alustati Põltsamaal 1996. aastal, praeguseks kasvab aias üle 200 sordi roose. Põltsamaa roosiaed kuulub ettevõtte veebilehe andmetel Euroopa 10 suurema rosaariumi hulka.