Uus äpp: muinsuskaitseamet kutsub sadat Eesti aaret otsima


Uus äpp: muinsuskaitseamet kutsub sadat Eesti aaret otsima
Foto: Muinsuskaitseamet

Muinsuskaitseamet lõi interaktiivse mängu Eesti 100 aaret, mis viib huvilised seiklema Eesti kõige olulisematesse kultuuri- ja looduspärandiga seotud paikadesse. Nutitelefonis toimiva mängu abil tutvustatakse Eesti Vabariigi juubeliaasta ja Euroopa kultuuripärandiaasta puhul 100 Eesti erilise paiga lugu.

“Mäng sobib sõpruskondadele ja peredele, kes saavad võistluslikult mööda Eestit reisides omavahel teadmistes mõõtu võtta,“ ütles muinsuskaitseameti avalike suhete nõunik ja mängu eestvedaja Madle Lippus. Tema sõnul on mängu eesmärk anda igaühele võimalus mänguliselt tutvuda oluliste Eestimaa paikadega ja muuta nad selliselt meeldejäävaks. „Iga Eesti aarde kohta leiab mängija rakendusest põnevaid infokilde ja saab küsimustele vastates võtta mõõtu teiste aardeküttidega.“

Eesti 100 aaret valiti 2015. aastal toimunud rahvahääletusel ja nende seas on nii kultuuri- kui looduspärandiobjekte. „Aarete hulgas on nii üldtuntuid nagu Pirita klooster, aga ka peidetud aardeid nagu Poruni ürgmets Alutagusel, kuhu viib vaid üks tee,“ ütles Lippus.

Mängu mängimiseks tuleb nutitelefoni kasutades minna www.eesti100aaret.ee. Lisaks ajaloole leiab mängu veebilehelt aarete kohta käivaid lugusid ja legende.

Eesti 100 aarde mängimine kestab kuni 2019. aasta sügiseni. Kõik mängijad, kes on kogunud rohkem kui 1/10 maksimaalsest punktisummast ehk 70 punkti, osalevad mängu jooksul toimuvates loosimistes, mille käigus on võimalik võita auhindu.

Avastusmäng Eesti 100 aaret on valminud muinsuskaitseameti eestvedamisel kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.