Valgamaa ettevõtluse edendaja tiitli saab Sangaste rukkiküla


Valgamaa ettevõtluse edendaja tiitli saab Sangaste rukkiküla
Sangaste rukis.Foto: Raivo Tasso

Täna, 7. oktoobril tunnustatakse Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses toimuval ettevõtluskonverentsil konkursi „Valgamaa ettevõtluse auhind 2013“ võitjaid ja nominente.

Tiitel „Ettevõtluse edendaja“ antakse üle MTÜ-le Sangaste Rukkiküla.
Rukkiküla on positiivne näide sellest, kuidas on võimalik arendada koostööd nii turismiettevõtete kui ka teiste valdkondade ettevõtete vahel kogukonnas. Rukkiküla väärtustab piirkonna traditsioone ja ajalugu läbi traditsiooniliste ürituste korraldamise Näiteks Rukkipäev, mis samuti liidab omavahel erinevaid ettevõtlusharusid.

Parimaks tootmisettevõtteks valiti seekord Helme vallas puitliistude tootmisega tegelev OÜ Combiwood.

Tegemist on Eesti kapitalil põhineva firmaga, mis alustas oma tegevust 2004. aastal. Toodang eksporditakse põhiliselt Skandinaaviasse ja teistesse Euroopa riikidesse. Ettevõte on piirkonnas oluline tööandja umbes 150 inimesele.

Tunnustuse „Parim teenindusettevõte“ pälvib A.Karuse AS.
Ettevõte tegutseb Valga linnas alates aastast 1993, peamised tegevusalad on rahvusvaheliste ja Eesti-siseste transportteenuste osutamine, kasutatud sõiduautode import ja müük ning sõiduautode remont. Ettevõte on nii oluline tööandja kui ka aktiivne kogukonna toetaja – spondeeritakse erinevaid spordiklubisid ja -võistlusi ning lüüakse kaasa Valga Lastekodu lastele ürituste korraldamisel.

Seotud lood:

Tiitli „Parim turismiettevõte“ saab AS Pühajärve Puhkekodu, mis pakub spa ja puhkekeskuse teenuseid Otepääl vallas. Turistide lemmikpaika iseloomustab kõrge teenindustase, teenuste mitmekülgsus ning omanäolisus ja atraktiivsus. Nominendi esitaja, Otepää Vallavalitsus on kirjeldanud ettevõtet kui väga head partnerit ürituste korraldamisel ning toetamisel.

Tunnustuse „Parim uustulnuk“ saab seekord Naudingumaitse OÜ Restoran Mr Jakob. Otepää golfikeskuses tegutsev restoran suutis aastase tegutsemise järel tõusta Eesti restoranide TOP 50 hulka. Seda tänu suurepärasele menüüle ja kõrgekvaliteedilisele teenindusele. Lisaks golfiüritustel osalejate toitlustamisele korraldatakse pulmi ja muid tähtpäevi. Restorani seminariruumis korraldatakse koolitusi ja ümarlaudu. Toitude valmistamisel eelistatakse võimaluse korral kohalikku toorainet, toetades sellega kohalikke (väike)tootjaid.

Konkursi komisjon otsustas seekord välja anda ka eriauhinna „Maa sool“. Selle pälvib Maavillased MTÜ Karula vallast, mille asutasid 2009. aastal maale elama kolinud kolm (kõrgharidusega) noort taluperet, et edendada väikelambapidamist ja villa kasutamist Karula piirkonnas. MTÜ liikmed on ehe näide sellest, kuidas edukalt ühildada erialane töö elamisega maal ning edendada väikeettevõtlust maapiirkonnas.

Konkurss „Valgamaa ettevõtluse auhind“ viidi läbi seitsmendat korda ning selle korraldajateks on Valga Maavalitsus, SA Valgamaa Arenguagentuur, MTÜ Valgamaa Omavalitsuste Liit ja MTÜ Valgamaa Partnerluskogu.

Konkursi läbiviimist rahastatakse Siseministeeriumi vahenditest. Käesoleval aastal laekus konkursile ühtekokku 22 ettepanekut 19 nominendi kohta, keda kõiki ka tänasel Valgamaa ettevõtluskonkursil tunnustatakse.