VÄRSKES MAALEHES: Euroopasse saabuvad immigrandid tuleb õiglasemalt ümber jagada, ka Eestisse

 (69)
Perekond Rootsis
Pagulasperekond.Foto: Ester Vaitmaa

Itaaliat ja Maltat tabanud immigrantide tulv on käivitanud ELi ühise immigratsioonipoliitika väljatöötamise. Surve immigrantide solidaarseks jagamiseks puudutab ka Eestit.

Itaaliasse ja Maltale saabuvad kümned tuhanded illegaalsed immigrandid Aafrikast ja Lähis-Idast on muutunud nendele riikidele suureks probleemiks. Kuid muretsema on hakanud ka Saksamaa, Prantsusmaa ja teised jõukamad riigid, kuhu elamisloa saanud immigrandid üldjuhul suunduvad.

Brüsseli telgitagustega hästi kursis olevad allikad kinnitasid Maalehele, et surve immigrantide solidaarseks ümberjagamiseks Euroopa Liidu liikmesriikide vahel on suurenenud.

Siseministrite hiljutisel mitteametlikul kokkusaamisel esinesid mõned riigid ähvardusega, et kui “õiglasemat” ümberjagamist ei juurutata, algatavad nad väljumise Schengeni ühisest viisaruumist.

Teise allika sõnul ei tule reaalset ümberjagamist veel lähima aasta jooksul ning kindlasti ei ole Eesti puhul teemaks kümnete tuhandete immigrantide majutamine, nagu seda ennustavad Eestis ringlevad kuulujutud. Euroopa Komisjon ei saa liikmesriikidele immigrantide vastuvõtmise kvoote peale sundida, küll aga kasutada veenmismeetodeid. 

Milliseid meetodeid Euroopa Liit pagulaste "õiglasemaks" ümberjagamiseks rakendama hakkab, sellest loe homsest Maalehest.