Veetase Väinameres langeb rekordiliselt madalale


Veetase Väinameres langeb rekordiliselt madalale
Foto: Bianca Mikovitš

Väinamerele prognoositakse 28. jaanuariks mõõtmise ajaloo madalaimaid veeolusid — kuni 93 cm alla keskmise. Lisaks on oodata tuule tugevnemist kuni 25 m/s.

Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin palub kõigilt reisijatelt mõistvat suhtumist erakorralistesse oludesse ja koostööd.

„Tegemist on täiesti erakorraliste vee- ja jääoludega, millega võrreldavat on Väinamerel ette tulnud vaid mõned korrad kogu mõõtmiste ajaloo jooksul. Anname endast parima, et tagada liikluse jätkumine, kogu meie laevastik ja meeskonnad töötavad selle nimel ööpäevaringselt,“ lausus Hiiuväin.

Triigi-Sõru liinil toimuvad homme parvlaeva Kõrgelaid reisid Sõrult kell 8.15 ja 17 ning Triigist kell 11.30 ja 19.

Rohuküla-Heltermaa liinil jätkub veetaseme langusest põhjustatud kriisiolukord. Parvlaev Harilaid teenindab alates homsest ajutiselt kohaldatud graafiku alusel väljumistega Rohukülast kell 6:30, 12:30 ja 18:30 ning Heltermaalt kell 9:30, 15:30 ja 21:30. Vajadusel teeb Harilaid hilisõhtul täiendava ringi.

Ajutine graafik jääb kehtima kuni järgmise vastava teateni. Ilmaprognooside kohaselt Scania homme sõita ei saa.

Varem on Anu Hiiuväin Maaleht.ee-le öelnud, et parvlaev Harilaid võib sõita ka siis, kui veetase langeb meetrijagu alla keskmise ning samaga peaks toime tulema liinile oodatav uus laev.

Kuivastu-Virtsu liinil võib prognoositav veetaseme langus raskendada laadimist-lossimist.

Loe, milline on veetase Pärnus.