Veterinaarkeskuse ametnik: Heiki Valner tegeles oma blogis täieliku laimuga

 (47)
SÜGIS PEIPSI ÄÄRES
Pilt on illustratiivneFoto: Arno Mikkor

Eestimaa Loomakaitse Liidu juhatuse esimees Heiki Valner kirjutas esmaspäeval oma blogis, et Karinu külas elava koera Sämmi elu on üsna vilets ning loomakaitse liit tegi selle kohta kaebuse Järvamaa veterinaarkeskusele.

Järvamaa veterinaarkeskuse peaspetsialist Linda Vooremäe kinnitas Maalehe veebile, et käis koera olukorraga tutvumas ning blogis kirjutatu näol oli tegemist täieliku laimuga.

"Koer nägi hea välja, juba tema välimikku vaadates oli näha, et teda ei ole halvasti toidetud. Kui koera toidetakse väga halvasti, oleks seda juba välimusest näha," selgitas Vooremäe. Ka oli koeral õige pikkusega kett ning koeraomanik käib koera iga päev toitmas. Koeral oli olemas varjualune, kus magada ning omanik käib koeraga ka jalutamas. Etteheiteid loomakaitsel omanikule ei olnud.

Koera omanik Ardi Selge ei osanud öelda, miks loomakaitse liit sellise kaebuse esitas. "Jutt, mis seal blogis oli, on täiesti solvav. Kerttu Jukkum helistas mulle ja ütles ilma igasusguste selgitusteta, et ma pean koera ära andma," oli koeraomanik hämmingus. "Jukkum võiks otsida koeri, kes tõesti on hädas."

"Kaebuse kohaselt elavat Karinu külas, Sepa kinnistul, Sämmi-nimeline koerake üsna viletsat elu ja on enamuse ajast üksi. Lisaks olla peni ninaesine üsna vilets ja loomakesel polevat ka kuuti," kirjutas Valner oma blogis ning lisas, et esitasid veterinaarametile ka kaebuse.