Võrumaa külapood ei kavatsegi uksi kinni panna, vaid lõikab Eesti-Läti alkorallist hoopis kasu

 (5)
Maamessi I päev 2016
Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus.Foto: Anni Õnneleid

Kui paljud väikekaupmehed kurdavad, et on Eesti-Läti alkoralli tõttu sunnitud oma piirilähedase poe kinni panema, siis Metsavenna talu Võrumaal on sellest hoopis kasu lõiganud.

"Ei ole pikka aega saanud siin suitsu, viina müüa. Aga selle asemel oleme hakanud müüma sõira, piima, kohupiima, juustusid, prantsuse juustusid, pastöriseerimata piimast kvaliteetjuustusid," rääkis peremees Meelis Mõttus eile "Ringvaatele".

"Kui eestlased toovad Lätist viina, mida eraisik võib tuua, siis Lätisse ametlikult pastöriseerimata piima pakendatud kujul viia ei tohi. Aga inimesed ostavad siit ja viivad ja umbes 1000 liitrit kuus," rääkis ta.

Juba möödunud aasta novembris kiitis Meelis Mõttus Maalehes, et on kaks aastat müünud Baltimaade parimat toorpiima - ökomärgisega ja kohe pärast laudas lüpsmist pakki pandud. Ning et see on Metsavenna talu poes müügil euroliidu parima hinnaga – 50 senti liiter. Ja et ostetakse hästi.

Lisaks pakkus ta alkoturistidele toona hea vabandusvariandi välja: "Kui naine pahandab, et “käisid jälle viina toomas”, saab mees öelda, et käis ka piima toomas!"

Vaata saatelõiku "Ringvaatest":