FOTOD: Aasta Põllumehe žürii külastas kandidaate


Aasta põllumees 2015 žürii ringsõit
Aasta põllumees 2015 žürii ringsõit Foto: Sven Arbet

Esmaspäeval ja teisipäeval vuras Maalehe buss mööda Lääne-Eestit ning Saaremaad, et külastada tänavusi Aasta Põllumees 2015 kandidaate.

Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda valivad juba 15. korda aasta põllumeest. Põllumehed leiavad, et see on ikka väärt üritus, eriti praegusel keerulisel ajal.

Esimest korda valiti taasiseseisvunud Eestis aasta põllumees 2001. aastal, kui selle tiitli pälvis Külmsoo talu peremees Raivo Musting Põlvamaalt. Selle konkursi ideest – tunnustada pealinnast kaugemal elavaid maaettevõtjaid – on kasvanud maamajanduse üks tippsündmusi, kui võitjale antakse aasta põllumehe tiitel.

Esmaspäeval külastati Lääne-Virumaal Roelas tegutsevat Tarmo Elleri, kes tegeleb lihaveisekasvatusega. Seejärel suunduti Järva-Jaani, kus kohtuti Paistevälja OÜ peremehe Meelis Mändlaga, kes tegeleb piimatootmise ja teraviljakasvatusega. 

Pärastlõunal suunduti PärnumaaleKoonga valda külla lihaveisekasvatajatele Reet ja Targo Pikkmetsale osaühingust Talu ja Tulu OÜ. 

Teisipäeval  hommik võttis žüriilikmeid vastu juba Saaremaal, kus sõideti Uustla ökotallu maakarjakasvataja Liia Sooääre majapidamist vaatama. 

Teine ringkäik Lõuna-Eestis  ja kolmas ringkäik Põhja- ja Ida-Eestis ootab žüriilikmeid veel ees.