Kõige rohkem on osalejaid Harjumaalt (19), Pärnumaalt (15), Põlvamaalt (14) ja Lääne-Virumaalt (14). Vaata kõiki osalejaid ja maakondi www.avatudtalud.ee.

Avatud talude päevaga on praeguseks liitunud näiteks Eesti suurim farmikompleks Väätsa Agro, kus võib näha ligi 2000-pealist piimakarja, Eesti parim mahetootja 2014 Konju Mõisa talu, kanepitooteid valmistav 2013. aasta parima mahetoote tootja Tammejuure talu, Läänemeresõbralik põllumajandustootja 2013 Saidafarm, mitmed suured ja väikesed looma- ja teraviljakasvatajad, aiandustootjad ja väiketöötlejad.

Avatud talude päev on see koht, kus tootjad ja tarbijad üksteisega paremini tuttavaks võiksid saada – tutvuda ja tutvustada maaelu ning põnevaid Eesti toidu tooteid,“ sõnas Volmer. „Tootjad, kes seni pole veel oma ettevõtet avatud talude päevale kirja pannud, aga tahaksid 19. juulil oma tegemisi toredatele külalistele näidata, on samuti oodatud endast teada andma. Mitmed avatud talud on tulnud just viimastel nädalatel, pärast ametliku registreerumise lõppu.“

Esimene üle-eestiline avatud talude päev toimub 19. juulil 2015, kui külastajatele avab oma uksed ligi 150 põllumajandusettevõtet ja talu üle Eesti. Külastajatele näidatakse suuremaid farme ja väiksemaid talusid, põnevat põllumajandustehnikat, suuri ja väikesi loomi ning taimi.

Üle-eestilist avatud talude päeva korraldavad Põllumajandusministeerium ja Maamajanduse Infokeskus koostöös Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eesti Talupidajate Keskliidu, Järva Arengu Partnerite ja Lõuna-Järva Koostöökoguga. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014-2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Vaata osalejate tutvustusi Facebookis ja liitu ligi 6000 inimesega, kes avatud talusid külastada soovivad.