Avatud talude päeval tehti rohkem kui 160 000 külastust


Avatud talude päeva avamine Juurimaa tallis.
Avatud talude päeva avamine Juurimaa tallis.Foto: Ken Mürk, maaeluministeerium

Tänavu külastati avatud talude päeva raames talusid, põllumajandustootmisi ja maaettevõtteid rohkem kui 160 000 korral. Eelmise aasta rekord ületati 40 000 külastusega.

„Mul on väga hea meel, et avatud talude päeva vastu tunneb huvi järjest rohkem inimesi. Ma loodan, et paljud saavad sellest päevast innustust ning teevad teoks oma maale kolimise mõtte. Eesti maaelu peab jätkuma. Maal on võimalik elada. Maal on hea elada,“ sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.

„Kui me avatud talude päevaks plaane tegime, siis unistasime 150 000 külastusest. Et me selle numbri aga 10 000 võrra ületasime, on suur rõõm. Tahame veel kord tänada kõiki külalislahkeid talusid ning inimesi nii Eestist kui välismaalt, kes sellest päevast osa võtsid ja Eesti maaeluga tutvusid,“ rääkis avatud talude päeva projektijuht Kertu Kärk. „Nüüd ootab korraldusmeeskonda ees tagasiside kogumine ja kokkuvõtete tegemine, et järgmiseks aastaks avatud talude päeva ideed edasi arendada ning populaarset üritust veelgi paremini korraldada.“

Avatud talude päeval osalenud talude ja tootjate koordinaator Reve Lambur tänab talusid, kes seda toimekat ja rõõmsate emotsioonidega täidetud päeva sisustasid:„Loodan, et saite külastustest piisavalt positiivset tagasisidet, et sama edukalt ja rõõmsalt oma töödega jätkata ja ka järgmisel aastal oma uksed avada.“

Kõige rohkem külastajaid – 6500 inimest – võttis sel aastal vastu Andre Farm Tartumaalt, mis oli avatud lausa kaks päeva. Talle järgnes Konju Kitsefarm Ida-Viru maakonnast 5200 külastuse, OÜ Voore Farm Lääne-Viru maakonnast 3488 külastuse, Esko talu Harju maakonnast 2650 külastuse, OÜ Küti Mõis Lääne-Viru maakonnast 2089 külastuse ning Seppami talu ja Rebala tallid Harjumaalt mõlemad umbes 2000 külastusega. Rohkem kui 1000 külastajat võõrustas seekord 43 talu.

Seotud lood:

Paljud Saaremaa talud olid sarnaselt Andre Farmiga kaks päeva avatud ning seal oli kõige suurema külastustega arvuga Saksa Talupood (1900). Pärnumaal külastati kõige rohkem Ranna Rantšot (1800), Viljandimaal Arujaagu talu (1500), Raplamaal Männiku piimalambaid (1500), Võrumaal Nopri Talumeiereid (1500), Järvamaal Wile farmi (1500), Põlvamaal Siidrikoda (1403), Valgamaal Vaariku talu (1246), Läänemaal Oosaare talu (830), Jõgevamaal Kääpa OTT-i talusid (680) ja Hiiumaal Mihkli Talumuuseumit (614).

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Vaata videot avatud talude päevast Saaremaal:

Avatud Talude Päev 2018 from Marko Koks on Vimeo.


Kui sa avatud talude päeval osalesid, siis tagasisideküsitluse saad täita SIIN.