Eesti startup VitalFields sai põllumajandusgigandilt Monsanto olulise investeeringu

 (13)
Tööstusliku kanepi põld
Foto: Jassu Hertsmann

Eesti põllumajandustehnoloogia startup VitalFields sai suurelt USA põllumajandusfirmalt Monsantolt investeeringuks 600 000 dollarit ehk üle 550 000 euro, mis aitab Eesti firmal Euroopas läbi lüüa ja tunnustust leida.

Tehing toimus tegelikult juba mullu maikuus, kui VitalFields kogus nn A-seeria investeeringuga 1,2 miljonit dollarit. Toona avalikustati, et poole investeeringust tegi Arengufondi investeerimisharu SmartCap, teise osa rahast pani tundmatuks jääv Silicon Valley investor, kirjutab portaal geenius.ee.

Nüüd kinnitas VitalFieldsi asutaja ja tegevjuht Martin Rand, et kaalukaks investoriks oli ligi 15-miljardi eurose aastakäibega põllumajandusgigant Monsanto.

"Nende investeeringuharu Monsanto Growth Ventures on selles vallas üsna uus tegija ja nad pole seni oma investeeringuportfelli avalikustanud," rääkis Rand.

Tegu oli 50-50 osakaaluga investeeringuga, kus Monsanto ja SmartCap panid firmasse võrdse hulga raha ja said kumbki vähemusosaluse. Kui suur investorite osalus ja VitalFieldsi väärtus on, ei saanud Rand avalikustada. “Saan öelda, et investorite osalus pole suur," lisas ta.