Eestist kavandatakse räime- ja kilupüügi keskust

 (7)
Eestist kavandatakse räime- ja kilupüügi keskust
Foto: Raivo Tasso

Põllumajandusministeeriumi kava kohaselt peaks Eestist saama Läänemere piirkonna räime- ja kilupüügi logistiline keskus, kus töödeldaks mitte ainult Eesti kalurite püütud, vaid ka naabritelt kokku ostetud kala.

"Mitte ainult kala külmutada, vaid kala oleks vaja ka sorteerida, edasi väärindada, teha neist konserve, uusi tooteid, tootearendust ja leida ka uusi eksportturge, nii et see logistikakeskus haaraks endas nii sadamaid, külmhooneid kui ka kalatööstust," rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder "Aktuaalsele kaamerale".

Ainult Eesti kalurite püütud kilust-räimest sellise logistikakeskuse toitmiseks ei piisa, see tähendab, et kala oleks vaja osta ka naabritelt.

"Kindlasti me peame ka kala sisse ostma, logistikakeskus tähendabki seda, et omapüütud kala ja püügivõimsused me rakendame ja oluline ongi logistika keskuse väljaarendamine ka selle pärast, et ka oma püütud kala siin Eestis rohkem vääristada," lisas minister.

Kalurite liit suhtub logistikakeskuse loomise plaanidesse pigem soosivalt, kuid eeldusel, et seda asja mõistlikult aetakse.