Eestlased viskavad liiga palju riideid prügikasti

 (1)
Eestlased viskavad liiga palju riideid prügikasti
Foto: Humana

Eestis ja Inglismaal visatakse prügimäele viis pesumasinatäit riideid iga inimese kohta aastas. Ometi annab ka rõivaid taaskasutada ja ümber töödelda. Just selleks korraldab Humana üle-Eestilise projekti "Pluus on minu pakend ehk kuidas rõivaste eluea pikendamine säästab keskkonda".

Projekti raames toimuvad kogupereüritused Eesti valdades ja linnades, kus kohalikel elanikel on võimalus ära anda oma seisma jäänud rõivad, osaleda keskkonnateemalises töötoas ning tutvuda näitusega „Särk ja seletus".

Üritused algavad märtsis ja esimesed neist toimuvad Jõgeval, Raplas ning Albu vallas. "Pluus on minu pakend" projektijuht Kadri Kadak ütles, et töötubades saab oma vanu särke tekstiilivärvidega värskendada.

Mõned faktid riiete tootmise kohta

Tootmine põllult: 1kg puuvilla tootmiseks kulub 10 000 l vett (ehk 50 vannitäit vett), 200 g taimekaitsevahendeid ja 500 g väetist

Polüestri tootmisega on seotud mitmed negatiivsed keskkonnamõjud vee reostamisest kasvuhoonegaaside tekitamiseni.

Ühe uue T-särgi asemel võiks taaskasutusse võtta 30 "teise ringi" T-särki - energiakulu on sama! Ja uue fliispusa asemel võib sama energiahulgaga taaskasutada 50 kantud pusa.

Fliispusa, plastpudel ja kilekott on kõik nafta põhjal valmistatud ja lagunevad prügimäel 500 kuni 1000 aastat!