FOTOD ja VIDEO: Baltic Vianco pidas kümnendat sünnipäeva


Baltic Vianco 10
Baltic Vianco 10Foto: Anni Õnneleid

Võrumaal Rõuge vallas Sännas veiste ekspordiga tegeleva Baltic Vianco OÜ kaudu on kümne aastaga müüdud üle 120 000 looma.

22. veebruaril 2006 asutatud Baltic Vianco (toonase nimega Estonian-ACB-Vianco) oli esimesi taasiseseisvumise ajal Eestis loodud loomakauplemisettevõtteid. Kui ennemalt kaubeldi sel alal Venemaaga, siis nüüd olid piirid lahti läinud ka Euroopa suunal ning selle võimaluse kasutamiseks firma sündiski. Ajapikku on lisandunud ka tõuloomade import Eestisse.

Suvel 2015 asutati elusloomade kauplemisega tegelevad tütarettevõtted ka Lätisse ja Leedusse.

„Kümne aastaga on Baltic Viancost läbi käinud 125 088 looma,“ märkis eile Sännas toimunud sünnipäevapeol Baltic Vianco juhataja Janek Mustmaa.

Koostöös Rakvere lihakombinaadiga pakutakse juba aastaid meie tarbijatele poodides kvaliteetset lihaveiseliha. Välispartnerite abil saab Eestis kasvanud lihaveiste liha osta ka näiteks Šveitsi supermarketitest.

Meeleolukal juubeliüritusel Sännas osalesid koostööpartnerid ja kolleegid Šveitsist, Itaaliast, Austriast, Hollandist, Leedust, Lätist. Samuti arvukalt Eesti põllumehi ja lihaveisekasvatajaid. Mõnusat meeleolu pakkus ansambel Kukerpillid.