FOTOD: Maalehe juures kihab elu


maalehe boks
Maaleht MaamessilFoto: Lii Sammler

Maaleht on maamessil väljas juba harjunud kohas – keskmise halli paremas otsas. Ja nagu ikka – külastajatest tühjaks jääb see alles natuke pärast kella poolt seitset õhtul, kui kõik külastajad ja eksponendid messi territooriumilt resoluutselt välja aetakse.

Viimane külastaja täidab just siis oma orienteerumismängu lehte, olles hetk varem lõpetanud tellimislehe täitmise. Seejärel jääb tema pilk peatuma Maalehe leivakorvil. „Võtaks ühe leiva ka,“ arvab naine, kui oli kinnitust küsinud ja tõdenud, et jah, tegemist on Vändra pagarite toodanguga.

Maalehe boksitüdruk Pille Saks peab aga oma juhiabi töö ikka-jälle lasteaiatädi omaks vahetama, sest just tema jagada on pliiatsid, liimid ja värvipaberid. „Sellest kaardist tehakse pilt ja pannakse internetti üles,“ innustab ta lapsi meisterdama.

Kõige populaarsem on kogu messi ajal vaieldamatult õnneloos. „Ikka peab mängima!“ arvab loomaarst, põhjaranniku parim seemendaja Ain Muddi loosi võttes. “Ma sain kaks raamatut, peab vist lugema hakkama!“ kiidab teine mees kõrvalt takka.