Hinnatud konsulent pani oma nõuanded raamatusse


Hinnatud konsulent pani oma nõuanded raamatusse
Foto: Lii Sammler

Üks Eesti hinnatumaid taimekasvatusnõustajaid Tiiu Annuk koostas oma soovitustest ja nõuannetest kogumiku, mida esitles Scandagra talvekonverentsil.

Tiiu Annuk on juba aastaid kirjutanud oma firma kodulehel kogu taimekasvatusperioodi vältel igal nädalal põlluinfosid ja taimekasvatusalaseid nõuandeid.

2015. aasta nõuanded algasid 17. nädalal ehk 20. aprillil ning kestsid 4. oktoobrini. Selle aja jooksul said nädalate kaupa õigeaegselt üle käidud kõik Eesti põldudel nähtud mured ja probleemid.

„Tööpäevadel käin põllul, nädalavahetusel kirjutan üles, mis seal näen ja mida teha tuleks, ning nõuanded ilmuvad järgmise nädala algul,“ valgustas Annuk loomeprotsessi.

Kuigi ta on lahkesti lubanud ka meedial oma kirjatükke avaldada, leidis ta, et veel parem oleks, kui need ühte raamatusse kokku panduna põllumeestel pikemat aega käepärast võtta oleksid.

Ta lubas, et jätkab ka alanud aastal põlluinfode kirjutamist ning kui hästi läheb, paneb aasta lõpul taas kogumiku kokku. Kui need plaanid teoks saavad ja jätkuvad ka järgmistel aastatel, kujuneb neist nõuanderaamatuist väga unikaalne pilt Eesti ilma- ja põlluoludest ning nendele vastavaist taimekasvatusnõuandeist loodetavasti paljude aastate vältel.

Foto: Lii Sammler