Jahipidamisõiguse tasu maksmisel tuleb tähelepanelik olla

 (1)
Raha ja reisimine
Foto on illustreerivFoto: Ilmar Saabas

Aktiivne jahihooaeg on alanud ning Eesti Jahimeeste Selts tuletab meelde, et jahimeestel on kohustus tasuda jahipidamisõiguse tasu 10 eurot ühe aasta ehk 365 päeva eest. Tasuda tuleb ainult siis, kui jahipidamisõigust realiseeritakse.

Kuna mitmetel jahimeestel on tekkinud probleeme jahipidamisõiguse tasu uuendamisel, pöördusid tasu haldajad veelkord Eesti Jahimeeste Seltsi poole palvega juhtida tähelepanu jahipidamisõiguse tasu tasumisel protseduuri õigele läbiviimisele.

Otsemakset Ühendatud Piletite AS arveldusarvele ei aktsepteerita ning jahipidamisõigust ei teki, kuna paljud tasujad on sooritanud makse automaatselt eelmise aasta makse andmeid kasutades, raha kantakse kontolt maha aga jahipidamiseõigust ei teki. Süsteemi raamatupidaja kannab selle raha tasujale lihtsalt tagasi. "Igal maksel on unikaalne viitenumber, eelmise aasta makse info alusel jahipidamise õigust ei teki," juhib haldaja tähelepanu.

Selts soovitab kõigil jahimeestel üle kontrollida, kas jahipidamisõigus aktiviseerus ning ega raha tagasi pole kantud.

Kui te täpselt ei mäleta, millal pileti soetasite, siis pilet.ee-st saab kontrollida „Ostude ajalugu" alt kõiki kehtivaid ja kehtetuid pileteid.

Täpsed juhised jahipidamisõiguse eest tasumiseks leiab internetist www.pilet.ee lehelt, jahipidamisõiguse tasu maksmiseks mobiilmaksega numbrilt 1322*436*isikukood. Tasumise info on üleval ka EJSi kodulehel.