Jõhvi taluturg tõestas kohaliku toidu menu


TURG
Foto: Karin Kaljuläte

Jõhvi taluturul leidsid nii kauplejad kui ostjad, et oranže telke võiks juurde tulla ja kohaliku toidu turg kasvada.

“Hinnad on ikka palju odavamad kui Jõhvi turul. Näiteks peedikilo maksab Jõhvi turul 70-80 senti, aga siin ainult 30 senti,” kiitis juurikajahile tulnud pensionär Salme Põhjarannikule.

Hindadega oli rahul ka Svetlana, kes varus boršikraami ja rõõmustas selle üle, et leti taga askeldasid nooremad müüjad kui turul tavaliselt. 

Voka maheettevõtte Green Souplin asutaja Erelin Zirk kauples ökoseepidega, aga ka tuttava korjatud pohladega. “Kõik ostjad kiidavad, et taluturg on tore ja lahe. Enamik tuli siia teadlikult,” rääkis Zirk.

Toila leivaküpsetaja Piret Toovis kiitis kauba head minekut. Kaasaküpsetatud leivad leidsid ostja poolteist tundi enne turupäeva lõppu. Mitut sorti leibade kõrval sai mekkida apelsini- ja jõhvikatükkidega polentaküpsiseid. “Tänu koostises olevale maisimannale krõbisevad küpsised hamba all ja poest selliseid ei saa,” kinnitas hobikokk.

Nii Zirk kui Toovis hakkavad oma kaupa müüma ka peagi avatavas Promenaadi talupoes, mis avab uksed Jõhvi kesklinnas Tartu mnt 2.

Jõhvi keskväljakul on taluturu telk püsti igal laupäeval kell 9-13 kuni oktoobri lõpuni. Tuleval aastal loodetakse alustada varakevadel ja lõpetada hilissügisel.