Kahepaiksed ja roomajad ootavad vaatlejaid

 (2)
Kahepaiksed ja roomajad ootavad vaatlejaid
Foto: Ilmar Saabas

Tänavune vihmane suvi on tõstnud kahepaiksetega kohtumise võimalusi ning loodusvaatluste võistlusel on juba sisestatud 89 vaatlust kahepaiksete ja 46 roomajate kohta.

Enim on vaadeldud rohukonna 24 korda ja harilikku kärnkonna 19 korda. Kõige rohkem vaatlusi on seni tehtud Harjumaal Saku vallas. Teisel kohal on Urvaste vald Võrumaal.

Loodusvaatluste andmebaasi administraatori Reigo Roasto sõnul on võistluse eesmärgiks täiendada looduskaitselisi andmebaase liikide leviku andmetega ja suunata inimesi märkama meie kahepaikseid ja roomajaid. Seni sisestatud andmetest on väga olulised Harjumaal tehtud range kaitse all oleva juttselg-kärnkonna ehk kõre vaatlused, mille kontrollimisega spetsialistid hetkel tegelevad.

Keskkonnateabe Keskus ootab kõiki loodusesõpru võistlusega liituma! Senini pole veel ühtki vaatlust Hiiumaalt ja Jõgevamaalt. Samas tuletame meelde, et mõlema liigirühma kõik liigid on Eestis looduskaitse all ja palume neid mitte üleliigselt häirida.

Võistlus kestab kuni 30. septembrini 2012 ning sellest täpsemalt koos liikide nimekirja ja liikide tuvastamist abistavate materjalidega leiab Loodusvaatluste andmebaasi kodulehelt - http://loodusvaatlused.eelis.ee

Samalt kodulehelt leiab veel teisegi käimasoleva võistluse mis keskendub EL Loodusdirektiivi liikidele.