Kalakasvatajate toetus küsimärgi all


Kalakasvatajate toetus küsimärgi all
AFP/Scanpix

Eesti kala- ja vähikasvatajad ei ole rahul põllumajandusministeeriumi plaaniga jätta rahapuudusel ära vesiviljeluse investeeringutoetuse (meede 2.1) kolmas taotlusvoor.

Ehkki põllumajandusministeerium on põhjendanud taotlusvooru ärajätmist rahapuudusega, kinnitas Eesti vesiviljelejate liidu juhatuse liige Priit Lulla Saarte Häälele, et meetme eelarves on vaba raha umbes 4 miljonit eurot ja see tuleks laiali jagada.

Kuna Eesti kala- ja vähikasvatajad on kuni viimase ajani elanud teadmises, et meetme 2.1 raames toimub kolm taotlusvooru, siis on mitu arendajat toetuse saamiseks juba ka ehitusprojektid tellinud ja ehitusload välja ajanud.

Põllumajandusministeeriumi kalamajandusosakonna juhataja Ain Soome sõnul sattus kolmanda taotlusvooru toimumine küsimärgi alla, kuna meetme rahaliste vahendite jäägi prognoos oli mõni kuu tagasi selline, et kolmandas taotlusvoorus oleks saanud heaks kiita vaid umbes kolm uut projekti. “See oleks pannud aga küsimärgi alla administratiivse kulu mõttekuse, seda eriti mõeldes nendele paljudele taotlejatele, kes oleksid suure töö taotluse ettevalmistamisel ära teinud lootuseta tegelikult heakskiitu saada,” selgitas Ain Soome.

Kuna praegu on tõenäoline, et mitmed seni heakskiidetud projektid jääavad taotlejate poolt ellu viimata, siis ilmselt jääb sellesse vesiviljelusmeetmesse piisavalt ressurssi, et teha veel üks taotlusvoor, rääkis Soome.