Karusloomakasvanduse sulgemist nõuab enam kui 5000 inimest

 (9)
Video Karjaküla karusloomakasvandusest
KARJAKÜLA KARUSLOOMAD
KARJAKÜLA KARUSLOOMADFoto: Sven Arbet

Reaktsioonina 17. aprillil ETV Pealtnägija saates avalikustatud kaadritele Karjaküla karusloomakasvanduses on tänaseks juba 5200 inimest allkirjastanud petitsiooni karusloomakasvanduste keelustamiseks Eestis. Petitsiooni algatasid liikumine Loomade Nimel ja Eesti Loomakaitse Selts.

“Oleme kogunud kolme nädalaga 104% esialgsest prognoositud 5000 häälest. See näitab, et teema on oluline ja inimesed hoolivad,” ütles Loomade Nimel esindaja Kristina Mering.

Meringu sõnul töö aga siinkohal kindlasti ei lõppe: “Petitsioon jääb avatuks järgmise aasta 16. aprillini, et koguda võimalikult palju hääli ja luua tugev pinnas edasise kampaania jaoks. Allkirju plaanime koguda terve suve ka linnatänavatel, et sügisel need asjassepuutuvatele ministeeriumitele esitada.”

Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Tania Selart leiab, et videotes nähtud minkide ja rebaste olukord Karjaküla farmis ilmestab veenvalt, miks tuleb tegutseda selliste asutuste sulgemise nimel.

“Karusloomafarmid ei suuda täita isegi seaduses kehtestatud miinimumumnõudeid, rääkimata metsloomadele liigiomaste vajaduste tagamisest. Leiame, et keelustamisjärgne kümneaastane üleminekuaeg on piisavalt pikk ja annab kasvanduste omanikele võimaluse oma äri ümber organiseerida,“ selgitas Selart.