Ligi 30 aastat sigu kasvatanud talunik lõpetab lihatootmise

 (6)
OÜ Markilo sigala
Foto: Sven Arbet

Ligemale 30 aastat sigu kasvatanud Tahula seafarmi omanik ja lihapoe pidaja Rain Lindmäe lubab kevadeks lihatootmise lõpetada.

“Ma tunnen, et hakkan sellest töötegemisest ära tüdima, sest muret on seakasvatajal rohkem kui rõõmusid,” ütles Rain Lindmäe Saarte Häälele. “Kevadel saab 28 aastat sigu kasvatatud ja selleks ajaks ma müün oma viimase liha ja likvideerin farmi täielikult.”

Seakasvataja sõnul läheb 60 seaga farmi sulgemisega pisut aega, enne kui põrsad tapaküpseks saavad. Kinni läheb ka Kuressaares bussijaama juures aastaid tegutsenud väike lihapood.

Tippajal oli Tahula farmis 500 siga, praeguseks on järel 60. Vähendamine hakkas peale suurte poekettide tulekuga. “Kasvatan täpselt nii palju, kui suudan oma lihapoes turustada,” rääkis Lindmäe. “Vanasti võisin ma müüa kuni kaks siga päevas, praegu läheb natuke rohkem kui siga nädalas,” möönis Lindmäe, kelle sõnul on kunagised pikad järjekorrad kaupluse ukse tagant juba ammu kadunud.

Lindmäe sõnul on suured poeketid temalt ostjad ära võtnud, pakkudes sealiha hinnaga 3–3,5 eurot kilo. Tahula farmi puhul tasub tootmine end ära, kui küsida 4–5 eurot kilost.