MAAMESS | Ligemale kümnendik osalejaid on välisfirmad


Ka maamessil 2018 oli fookuses suuresti tehnika.
Ka maamessil 2018 oli fookuses suuresti tehnika.Anni Õnneleid

Tänavune Maamess tõotab tulla üks läbi aegade rahvusvahelisemaid, seda peegeldab välismaiste ettevõtete ja gruppide tõusev huvi Eesti maaelu tähtsündmuse vastu.

27. Maamess toimub Tartu Näituste messikeskuses 25.–27. aprillini. Sellest võtab tänavu osa 480 eksponenti, kellest ligemale kümnendik tuleb piiri tagant. Nii on esindatud firmad Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Poolast, Ukrainast, Saksamaalt, Belgiast, Venemaalt ja Hispaaniast.

Kui varem on eelkõige tooni andnud Soome ettevõtted, siis nüüd on enim tulijaid Lätist. Põhjuseid selleks on kaks. Esiteks on hakanud mõju avaldama Läti-suunaline turundustöö, millega korraldajad on kaks viimast aastat tegelnud, ning teiseks on paljud põhjanaabrid endale Eestisse edasimüüjad leidnud.

Enim leiab võõrfirmasid põllumajanduse sektorist. “Oleme teinud tööd, et tuua välisriikidest messile uusi kaubamärke ning soovime, et esindatud oleks pigem masinad ja seadmed. Maamess on eelkõige valdkonna professionaalidele suunatud sündmus ning meie eesmärk on seda sellisena hoida,” märkis ASi Tartu Näitused juhataja Alo Pettai.

Maamess kuulub 1997. aastast ka Euroopa suuremaid põllumajandusnäitusi koondavasse liitu EURASCO, mille liikmetega toimuvad igal aastal põllumajandusmesside raames kokkusaamised, et kogemusi vahetada.