Maamess on soomlaste seas populaarne


Erkki Havumäki hindas kõrgelt Maamessi professionaalset taset, mis aitab ka pensionärist põllupidajal end uuendustega kursis hoida.
Erkki Havumäki hindas kõrgelt Maamessi professionaalset taset, mis aitab ka pensionärist põllupidajal end uuendustega kursis hoida.Ain Alvela

Maamess on ka meie põhjanaabrite messikalendris tähtsal kohal, külastajaid tuuakse kohale bussitäite kaupa – osalt ostlema, osalt tehnikauudiseid ammutama.Soomest Aasikkalast pärit Erkki Havumäki oli tänavusel Maamessil koos sõbraga esimest korda. Tuldi n-ö organiseeritult, Soome Maatalousseura korraldusel, vahepeatus tehti Rakveres. Varem on Havumäki käinud siinsel põllumajandusnäitusel Türil. Seekordset Eestis-käiku iseloomustab ta kui n-ö õppereisi.

„Olen nüüdseks juba pensionil, kuid tegutsen edasi oma põllumajandusettevõttes, kus toimetame nüüd poeg Jannega kahasse,“ rääkis Havumäki. „Varem oli meil suur lüpsikari, nüüd enam mitte. Praegu on peamine tegevusvaldkond seotud teraviljakasvatuse ning metsamajandusega.“

Ta selgitab veel, et Soomes korraldatakse sarnase suunaga ja samaväärse mastaabiga messe paar korda aastas. Tõsi, mõnevõrra on need siiski siinsest suuremad, hindab Erkki Havumäki.
Et päeva meie põgusa vestluse ajaks vaid paari tunni jagu kulunud, ei olnud ta veel kõigest messil eksponeeritavast täit ettekujutust saada jõudnud.

„Kahtlemata võib aga juba praegu öelda, et tegu on professionaalse ettevõtmisega ning loodame näha palju uut ja põnevat," ütles Havumäki.