Maasi küla hobused leidsid hooliva kodu

 (3)
Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne.Foto: Ilmar Saabas

Tänavu märtsis Saaremaal oli meedias mitmet puhku juttu Orissaare vallas Maasi küla tallis peetud hobustest, kes elasid halbades tingimustes. Tänu tähelepanelike külaelanike vihjetele pöörati hobuste olukorrale tähelepanu ning tänaseks on loomad uues kodus.

“Sõitsin ükspäev tallist mööda ja seal pole enam ühtegi hobust,” kinnitas Saarte Häälele hobuste olukorra pärast talvel tõsist muret tundnud külaelanik ja samuti hobusekasvataja Halliki Hanso, kel on tõsiselt hea meel, et loomadel nüüd paremad tingimused on.

“Küsimus on lahendatud ja sinna lauta enam loomi ei tule,” kinnitas Eesti hobuse kasvatajate haruseltsi juhataja Aarne Lember, lisades, et on selle probleemiga terve suve tegelenud ning tänaseks on leitud inimene, kes oli nõus loomad oma hoolde võtma ning nood elavad nüüd mereäärsel karjamaal. Maasi tall tehti tühjaks ja viimased hobused viidi uude koju möödunud esmaspäeval.

Märtsis Maasis hobuste olukorraga toona tutvumas käinud spetsialistide hinnangul hobused otseselt näljas ei olnud, kuid loomade eest hoolitsemine käis perenaisel nende arvates üle jõu.