Põhja- ja pinnavee kaitse nimel, põllumajandusreostuse ennetamiseks ja piiramiseks kehtestab valitsus oma määrusega sõnniku, silomahla ning muude väetiste kasutamise ja hoidmise nõuded ning nende nõuete täitmise kontrollimise meetmed.

Menetluse käigus toodi esile sõnnikuhoidlate rajamisega seotud probleemid. Loomapidamishoonel, kus kasutatakse sügavallapanutehnoloogiat ja mis mahutab kaheksa kuu sõnnikukoguse, ei pea sõnnikuhoidlat olema. Seaduse kohaselt on nüüd lubatud karjatamine mererannikul keskkonnaameti nõusolekul ja tingimustel. Menetluse käigus tõstatati küsimus siseveekogude ääres karjatamise lubamise kohta, mille osas võtab keskkonnakomisjon seisukoha peale asjakohase uuringu valmimist.

Seaduses asendati mineraalsete lämmastikväetiste ja vedelsõnniku laotamiskeelu tähtaeg 15. oktoober kuni 12. märts tähtajaga 1. november kuni 20. märts. Samas jäetakse Keskkonnaametile õigus ja võimalus hinnata ilmastikutingimusi ning vajaduse korral teha otsus väetamistööde lõpetamiseks 15. oktoobril. See vähendab administratiivset koormust ja võimaldab põllumeestel korraldada oma tööd paindlikumalt. Säte jõustub aga alles 1. jaanuaril 2023.