Metsamees Toomas Ehrpaisi mälestuseks valmis pink

 (1)
Metsamees Toomas Ehrpaisi mälestuseks valmis pink
Foto: Viio Aitsam

Laupäeval, 11. augustil Raplamaal Varbola linnamäel lõppenud puupäevade Varbola Puu ajal avati linnamäe jalamil mälestuspink metsamees Toomas Ehrpaisile. Pingi valmistaja on Hiiumaa meister Ivo Mänd.

Toomas Ehrpais (1947-2002) oli Vardi metskonna kauaaegne metsaülem, kes oli ka Varbola puupäevade korraldamise tava algataja ja üks peakorraldajaid oma elu lõpuni. Pühendunud metsamehena ei piirdunud ta tegevus metskonnaga, vaid ta oli aktiivne paljudes eluvaldkondades.

Pink on valmistatud jalaka- ja tammepuidust - keskel olev Toomas Ehrpaisi kujutav skulptuur ja pildil vasakule jääv inimesekujutis on jalakast ning istmeplangud ja linnukujutis on tammest.

"Pingi servadesse jäävad lind ja inimene on sümboolsed ja näitavad, et Toomasel, kes elas keset loodust ja inimesi, oli mõlemal pool oma kindel roll ja koht," ütles Ivo Mänd.

Pink praegu veel oma paika ei jää, kuna vajab töötlemist. Püsipingina paigaldatakse see samasse kohta järgmise aasta augustis, kui linnusele naasevad ka nelja kuninga puuskulptuurid.